O mnie
Katarzyna Jóźwiak
mgr inż. architekt krajobrazu
- Inspektor nadzoru terenów zieleni (NOT – SITO Warszawa)
- Certyfikowany inspektor drzew (Instytut Drzewa)
- Absolwentka studiów dziennych na wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.
- Dyplom w katedrze projektowania pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Edwarda Bartmana.
- W 2000 roku otrzymała nagrodę za projekt zgłoszony na konkurs „Woda w ogrodzie”.
- Od 2000 roku projektuje i zakłada ogrody – zobacz projekty.
- Od 2005 roku publikuje artykuły w czasopismach branżowych i wydaniach książkowych – zobacz publikacje.
Przed każdą inwestycją nieodzowny jest udział architekta krajobrazu w celu sporządzenia inwentaryzacji istniejącej roślinności, co jest podstawą do racjonalnego gospodarowania. Istotne jest dążenie do zachowania i ochrony cennych drzew ale równie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa wokół nich dla ludzi i mienia. Oceniam stan drzew i dbam o ich odpowiednie utrzymanie i traktowanie na placu budowy.
Praca architekta krajobrazu to wykorzystanie obszernej, holistycznej wiedzy z zakresu projektowania, aranżacji, dendrologii, biomechaniki drzew, psychologii, fizjologii roślin, tajników sztuki ogrodniczej, uprawy i nawożenia. To dziedzictwo kształtowania ogrodów oraz ciągłe poznawanie nowych materiałów, technologi i trendów. Ta praca to moja pasja podbudowana rzetelnym wykształceniem, wieloletnim doświadczeniem i ciągłym podnoszeniem kwalifikacji.
Tworzę ogrody od 2000 roku. Projektuję ogrody małe i duże, publiczne tereny zieleni oraz aranżacje roślinne we wnętrzach. Każdy ogród jest dedykowany konkretnemu odbiorcy, jest niepowtarzalny.
Zamawiając projekt ogrodu nie otrzymujesz tylko dokumentacji, rysunku, wytycznych do realizacji. Otrzymujesz ogród dopasowany do otoczenia i Ciebie, gdzie będziesz mógł / mogła odpocząć, zrelaksować się lub „naładować akumulatory”. Gdzie mogą bawić się Twoje dzieci, gdzie spotkasz się z przyjaciółmi lub schowasz się przed światem z dobrą książką, kawą lub lampką wina. Otrzymujesz własny bilet do swojego, małego raju.
Ogród w przestrzeni publicznej to również zielony azyl dla jego użytkowników, który dodatkowo ma spełniać funkcje ekologiczne, biocenotyczne, klimatyczne, lecznicze, rekreacyjne oraz chronić i zwiększać bioróżnorodność w warunkach miejskich. Właśnie tej idei służy tendencja odbetonowywania miast, tworzenie tzw parków kieszonkowych i łąk kwietnych.